Časopis Slovíčko pro děti s OMJ

28.11.2023

Časopis Slovíčko, který využijí zejména žáci s odlišným mateřským jazykem (OMJ). Cílovou skupinou jsou hlavně žáci 3. až 6. ročníku, ale nudit se nebudou ani mladší, ani starší žáci. Ocení ho všichni, kteří již umí alespoň trochu česky (minimálně úroveň A2).

Časopis Slovíčko / ctemecesky.cz
Časopis Slovíčko / ctemecesky.cz

Už vyšlo šesté číslo tohoto – podle mě – velmi zdařilého časopisu. 

V tomto sympatickém časopise najdete různé typy textů a úkoly, které ověřují porozumění textu. V časopise se používají různé formy podpory pro žáky s OMJ (předučení ve formě obrázkových slovníků, obrázkové čtení, komiks, texty bohatě doplněné ilustracemi, schémata). Texty jsou v češtině, do různých jazyků jsou přeložena pouze klíčová slova. Důvodem je to, že texty jsou určeny všem žákům s OMJ různých národností.

Stačí vyplnit formulář a časopis je váš: odkaz na registraci

Časopis vydává ADRA Česká republika, což je humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí. Jsou součástí mezinárodní sítě charitativních organizací ADRA působící ve více než 100 zemích světa. Poskytují okamžitou pomoc (nejen) při přírodních katastrofách a zlepšují životní podmínky lidí žijících v chudobě.

Více o časopise Slovíčko zde

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461