Blog

Cena za literaturu pro děti a mládež "SUK - ČTEME VŠICHNI" je jedna z mých oblíbených literárních cen ve světě dětské literatury. Udílení cen probíhá ve více kategoriích a vy se níže můžete dozvědět vítězné knihy Ceny učitelů.

Nenechte si ujít možnost sdíleného čtení a práce s textem a ilustracemi v online Knižních dílnách Okénka. Dílny probíhají na platformě Zoom a jsou otevřeny všem dětem na celém světě.

Od roku 2007 se pravidelně oceňují nejlepší komiksové práce. Letos slavnostní vyhlášení za rok 2021 proběhlo 15. února. A které komiksy byly tedy za minulý rok ty nejlepší?

Už 11 let Kateřina Spiess-Velčovská a kolektiv České školy bez hranic Rhein-Main z Frankfurtu nad Mohanem vždy s dobrou náladou (opírám se o svědectví žáka ;)) doprovází na dobrodružné cestě vícejazyčnou výchovou spoustu rodin. A proč dobrodružné? Protože tu o dobrodružství není nouze - pravidelná a systematická výuka dětí s českými kořeny ve věku...

Koncem listopadu vyšel nejnovější katalog Nejlepší knihy dětem. Tento výběr knih - celkově 32 titulů - potěší děti od 3 do 15 let. Víme, jaké to jsou.

Dveřmi České školy TGM v Ciceru na předměstí amerického Chicaga pronesly svoji aktovku stovky dětí. Není divu, tahle škola za svými zdmi vyučuje češtinu už od roku 1921. Tehdy ve čtvrti kolem školy žila česká komunita. V současné době tam bydlí především komunita hispánská, ale každou sobotu sem dojíždí kolem 80 českých dětí.