Podcast - Meandry dětské literatury

20.10.2021

Až budete mít oči unavené od čtení, doporučuji podcast Meandry dětské literatury. Vstřebávejte tak dětskou literaturu formou povídání o ní. Tento zdařilý podcast poslouchám od prvopočátku (jaro 2021) a neunikla mi ani jedna epizoda. Proč ani jedna jediná? Mám k tomu 5 důvodů. 

Prvním důvodem je skutečnost, že přesně něco takového jsem dlouhou dobu hledala. Rozhovory s lidmi, kteří se dobře vyznají na poli dětské literatury- uvedou vás do zákulisí ceny Zlatá stuha; další host vám povypráví o tom, jak vlastně vznikla Noc s Andersenem (víte, že se to původně mělo jmenovat jinak?); dále se dozvíte, jaké jsou výhody interaktivních knih, zajímavosti o ilustracích; nepřijdete ani o povídání o práci v nakladatelství a focení knih atd. .... prostě zajímavá témata, která jsou s knížkou nerozlučně spojená.

Druhým důvodem je samotné nakladatelství Meander, které za tímto podcastem stojí. Nakladatelství, které už od roku 1995 ohromným způsobem obohacuje dětský knižní trh a přináší krásné knihy např. Veverka z Vamberka, Bába Bedla. Jak říká jeho zakladatelka Ivana Pecháčková: "Krásná kniha je krásně napsaná a krásně ilustrovaná, krásná kniha je věc, kterou chcete mít doma v knihovně a o kterou se budou handrkovat vaše děti a vnuci, až vy tady jednou nebudete. A sběratelé po ní budou v antikvariátech pátrat i v příštím století."

Podněty, nasměrování a knižní tipy jsou mým třetím důvodem. Podnět k založení čtenářského klubu nebo informace o tom, co je důležité dělat u čtení knih. Dozvíte se i knižní tipy. Nás konkrétně inspirovaly například k pořízení knih Robina Krále Když dá husa huse pusu, Eda jde spát, Ela jde spát nebo úplně pro nejmenší děti Jeje jeje jeje, něco se mi děje!

Čtvrtým důvodem je moderátor podcastu Jakub Pavlovský - mladý muž s vlídným hlasem a talentem vést erudovaný dialog.

A pátý důvod? Prostě mě podcast Meandry dětské literatury baví.

Poslechněte si ho i vy a "uslyšíte" 😊. Můžete si pustit přes Spotify nebo Apple.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461