Jak na čtenářskou dílnu - pravidelný workshop pro učitele a knihovníky (a nejen pro ně) v roce 2024

03.03.2024

90 minut inspirativního představování knih paní Editou Vaníčkovou, která velice poutavě a bezprostředně "sype" osvědčené knihy z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského. Je vidět, že má knihy ráda a ráda dělá svoji práci. Vždy mě to baví a vřele tento workshop doporučuji.

Cílová skupina: školní knihovníci, knihovníci dětských oddělení, vyučující v MŠ, vyučující českého jazyka ZŠ, vedoucí čtenářských klubů, pedagogové volného času

Anotace: Pravidelné workshopy v prostorách PK pro pracovníky zajišťující ve školách a knihovnách lekce čtenářské gramotnosti, které mají za cíl představit tvorbu pro děti a mládež a naučit pedagogy, jak s knihou pracovat ve výuce. Každé setkání je tematicky zaměřené na konkrétní vzdělávací oblast a pro předem specifikovaný vzdělávací stupeň. Během workshopu se účastníci seznámí s novinkami z fondu Sukovy knihovny pro mládež, s novými projekty na podporu čtenářské gramotnosti, příklady dobré praxe a společně navrhnou obsah 1 čtenářské lekce na dané téma.

Místo konání: Pedagogická knihovna J. A. Komenského, Jeruzalémská 12, Praha 1

Garant programu: Bc. Edita Vaníčková Makosová,

Cena programu: program je zdarma,

Rezervace: nutná na email vanickova@npmk.cz, pro skupinu 5 a více osob lze objednat samostatný termín.

Délka workshopu - setkání trvá 90 minut

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461