Sympozium pro vyučující češtiny ze zahraničí - týden zajímavých workshopů a seminářů

17.04.2025

FORMA VÝUKY

  • 20 výukových hodin seminářů 
  • společné úvodní setkání a představení pracovišť účastníků
  • závěrečná diskuse
  • prezenčně v Praze
  • čas výuky: 9:30 – 11:00, 11:30 – 13:00

O KURZU

Metodické setkání se zaměřuje na prohlubování a rozvíjení znalostí z metodiky a didaktiky češtiny jako cizího jazyka a také na výměnu zkušeností z různých zahraničních pracovišť

Tradičně se věnuje tématům k výuce češtiny pro cizince (gramatika, výukové materiály, Společný evropský referenční rámec), novým technologiím ve výuce cizích jazyků i oblastem osobního rozvoje učitele. 

Každý ročník pak navíc akcentuje jedno konkrétní vybrané téma. Absolvent/ka kurzu obdrží na závěr kurzu osvědčení o absolvování.

TÉMA ROČNÍKU 2025

Lidský faktor a EdTech: Nové horizonty ve výuce češtiny

Tento ročník propojí vzdělávací technologie a působení lektora jako člověka. Účastníci se seznámí s novinkami v oblasti AI a jejich využitím v lektorské praxi. Zároveň však nebudou ochuzeni o standardní pojetí výuky a rozvoj lektorských dovedností. 

Od minulého roku dále pokračujeme v tradici tzv. Projektové středy, kde se účastnící mají možnost potkat s autory výukových projektů a materiálů zaměřených na češtinu jako cizí jazyk. Nebude chybět ani odpoledne strávené nad šálkem čaje a diskusí o těchto projektech.

Těšit se můžete například na představení aplikace Včelka a také na setkání s autorkou knihy Obrázky ve výuce jazyků Ivou Svatoňovou

Více informací a přihláška (přihlásit se lze do 2.6.) ZDE

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461