WEBINÁŘ: Základy fundraisingu (nejen) pro krajanské knihovny

06.03.2024

Česká asociace pro vás připravila další ze série podpůrných webinářů a praktických workshopů šitých na míru krajanským knihovnám a jejich potřebám. Ráda tento webinář takto sdílím.

Problematika získávání finančních prostředků a dalších zdrojů patří k zásadním problémům nezávislého rozvoje mnoha organizací. Hlavní (a často jedinou) jejich strategií je získávání grantů a dotací od domácích a zahraničních státních institucí a nejrůznějších nadací. Dlouhodobý rozvoj organizace však vyžaduje věnovat stejné úsilí získávání podpory z dalších, soukromých, zejména místních zdrojů. Během webináře se dozvíte více o tom, co to je fundraising, jak vytipovat vhodné potenciální dárce a jak je dobře prozkoumat před tím, než jim nabídneme možnost vás podpořit. Podrobně probereme i motivaci různých typů dárců a zaměříme se na to, jak nejlépe prezentovat vaše potřeby pomocí tzv. Fundraisingového argumentu.

K uvedené problematice obdržíte i podrobnější materiály k dalšímu prostudování.

Lektorka:

Jana Ledvinová, zakladatelka a ředitelka Českého centra fundraisingu

Jako expertka zajišťuje lektorské a poradenské služby v oblasti fundraisingu, řízení organizace, PR, sociálního podnikání a lektorských dovedností. Přes 15 let pracuje jako jako školitelka a poradkyně fundraisingu a managementu NGO v České republice, ve střední a východní Evropě a na blízkém východě. Zkušenosti s řízením NGO získala jako ředitelka občanského sdružení Tereza, které spolu-založila a řídila přes 20 let. Management NGO studovala na Institutu politických studií v John´s Hopkins University v Baltimore, USA. Jana vyučuje fundraising a komunikaci ve fundraisingu na bakalářském i magisterském studiu Divadelní fakulty AMU v Praze.

KDY: úterý 23.4.2024, 18:00 – 21:00 (časové pásmo ČR)

KDE: ZOOM. Link bude registrovaným zájemcům zaslán na email uvedený v registraci. V případě, že neobdžíte link 48 hodin před webinářem, kontaktujte nás, prosím, na emailu knihovny@czechassociation.org


Přihlašovat se můžete do 20.4.2024 přes Google formuář: https://forms.gle/Uj6rEw2bnk1Qth8v9Webinář 

pořádá Česká asociace (czechassociation.org) za finanční podpory oborové organizace SKIP a Ministerstva kultury ČR prostřednictvím dotačního programu Knihovna 21. století.

Webinář je ZDARMA pro všechny přihlášené zájemce.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461