Kluk a pes

Vyprodáno

Autorka: Ivona Březinová

Ilustrovala: Eva Švrčková

Nakladatelství: Albatros

Rok vydání: 2011


Počet stran: 60

Váha: 0,24 kg


Pro kluky a holky od 6 let

199,00 Kč

Příhody "obyčejného" kluka Julina a Césara, jeho nejlepšího kamaráda, věrného asistenčního psa.

Ahoj, já jsem Julin! Jsem třeťák, je září a právě mi začíná škola. Do školy nechodím,ale jezdím. Mám rád počítače, závody, psy, a samozřejmě rodiče a kamarády. Jsem obyčejný, myslím, že docela chytrý kluk. 

Ahoj, já jsem César! Jsem prvňák, je září a právě mi začíná škola. Do školy nechodím, ale běhám. Mám rád dobré jídlo, výlety, lidi, a samozřejmě své pány a kamarády. Jsem docela šikovný Julinův osobní asistent. Jsme nejlepší přátelé a společně zvládneme úplně všechno!


Náš komentář:

S Julinem a psem Césarem - jeho osobním asistentem - prožijeme celou třetí třídu. Nenásilnou formou se děti seznámí s každodenním životem někoho, kdo je na vozíčku. Příběh je ale optimistický, nedělá z handicapovaných dětí někoho, koho bychom měli litovat.

Velice zajímavé jsou psí monology, které děj protínají. Jak Julin, tak i César plní domácí úkoly, protože César také chodí do školy, do psí školy, kde má získat diplom Absolvent v oboru pes asistent pro lidi s postižením

Co všechno to obnáší a jak tráví Julin čas s Césarem si, si začínající čtenáři už dokáží přečíst sami - o to větší radost!


Další knížky pro děti o dětech:

My rybáři z Lužnice - Viktor Mastník

Kubíkova cesta - Jakub Špičák

Eliška andílek - Pavlína Jurková

Viktor a případ zmizelého psa - Pavlína Jurková


Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461