Rváčov 1

Vyprodáno

Autoři: Richard Fischer a Džian Baban

Nakladatelství: Lipnik

Rok vydání: 2020


Počet stran: 176

Váha: 0,7 kg


Pro holky a kluky od 9 let     

699,00 Kč

V 80. letech 20. století na Starém Městě pražském party dětí objevily Foglarova románová Stínadla. Touha inspirovat se a hrát si na Vonty brzy přerostla ve vlastní svět plný neuvěřitelných a přitom skutečných dobrodružství. V dějinách české literatury se tehdy zrodil naprosto unikátní fenomén, kdy si dílo autora začalo žít vlastním divokým životem ještě za jeho života a s jeho vědomím. 

Tento komiks není parafrází ani pokračováním Foglarova díla. Jedná se o beletrijní, napůl fiktivní a napůl z autentické orální historie pamětníků vycházející příběh dětí z 80. a 90. let. Generace, která zažila, poznala a objevila Staré Město pražské v jedinečné historické době tak, jako už nikdy žádná generace po nich. 

Příběh je tu rozvinutý ve třech časových rovinách. Zprvu jde o skauty, inspirované knihami Jaroslava Foglara. Říkají si Vontové a nosí žluté špendlíky. Dále se příběh odehrává v osmdesátých letech, kdy se objevila nová generace fanoušků, kteří se pokusili napodobit fiktivní Vonty. Děj končí v jejich dospělosti už ve svobodném světě bez Pionýru a SSM.


Náš komentář:

Pro ty, kdo mají rádi komiksy a foglarovsky laděný příběh, je to trefa do černého!


Podobné publikace:

Neočekávaný robotí exodus (pro děti od 9 let)

Naprostá šílenost (pro děti od 12 let)

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461