První americká, druhá anglická a třetí česká. Ani jedna asi není překvapením

13.05.2023

Známe vítěze ankety KNIHY DĚTSKÉHO SRDCE. Jsou to už pár let stálice, které jsou vždy na předních příčkách tohoto seznamu. Na výsledky ankety Kniha dětské srdce se vždy těším a považuji počin Národní pedagogické knihovny za skvělý.

Tipli jste si, nebo už vám oči sklouzly na obrázek a viděli jste, která knížka zvítězila? Správně, Malý Poseroutka. Tento zábavný kluk předstihl i letos o jedno místo Harryho Pottera. Ovšem Prašina si oproti loňsku polepšila o 2 příčky. Gratulujeme vítězům :).

Velice mile mě překvapila bramborová medaile, na kterou dosáhl Knedlík a jeho dobrodružství. O této veselé partě se více můžete dočíst a stáhnout si i e-knihu na stránkách spolku Krajánek ve světě. Rozhodně časopis Krajánek ve světě doporučuju a Knedlík pobaví, poučí.

Kolik z těchto knížek vaše děti přečetly? Já se osobně moc těším (mám ji zrovna připravenou ke čtení na stole) na knížku od Pavlíny Jurkové Tajemství rodiny M. V nabídce mám od této autorky tři knihy Hra o sen, Eliška Andílek a Viktor a případ zmizelého psa. Všechny tři jsou čtivé, děti baví.

A kterou knížku četly z těchto vaše děti a u které si myslí, že je zde na seznamu oprávněně / neoprávněně? Napište mi (viz níže) a podělte se o své dojmy. Ráda budu s ostatními sdílet vaše postřehy a názory. Děkuju.

Kterou knížku četly vaše děti a myslí si, že sem patří / nepatří?

Pavlína M. - Moje dcera (8 let) miluje Babičku Drsňačku, mně přijdou osobně ty knížky drsné (jak je taky i v názvu). Můj syn (10 let) má rád Klub Tygrů. 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461