Tajemství rodiny M.

Vyprodáno

Autor: Pavlína Jurková

Ilustrace: Petr Korunka

Nakladatelství: Pikola

Rok vydání: 2022

Počet stran: 153

Váha: 0,4 kg


Pro holky a kluky od 10 let  

349,00 Kč

Víte, že každá rodina má své tajemství?

Matylda, Maxmilián a Kryštof jsou sourozenci, kteří jednoho dne zjistí, že před nimi rodiče něco tají. A tak rozjedou pátrací akci. V jednu chvíli se ale všechno zvrtne a život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama. Matylda se proto rozhodně běžět svůj životní závod a rodinu zachránit. 

Podaří se jí vyhrát?


Náš komentář:

Bravurně vystižené křehké vztahy jedné české rodiny se třemi dětmi. Ze začátku knížky mi rodiče, učitelé přišli až zbytečně "zlí", takový model z knížek dávnějšího data. Nicméně děj se krásně rozjíždí a úžasně graduje. Strhující konec knížky je opravdu čtenářská lahůdka. Najdete zde sourozenecké sváry, vtipy, nevoli jeden k druhému, ale v těžkých momentech i sourozeneckou lásku. V knížce jsou momenty a zvraty, které dojmou i ty nejzatvrzelejší pubertální děti. Knížka je psaná čtivě, reálně, dětem se příjemně čte. Ostatně jako všechny knížky Pavlíny Jurkové.

V knížce jsou momenty, kdy budete mít slzy na krajíčku (doslova). Jsou tam i pasáže, které jsou rozhodně k povšimnutí:

"V tu chvíli Matylda věděla naprosto jistě, že všechno, co je čeká, zvládnou. Právě totiž přišla na největší fígl života. Byla to vděčnost. Za štěstí je třeba pořád děkovat. Vidět ho a vnímat, když tu je, a ne když už tady není. A to je celé tajemství jejich rodiny."


Ostatní knížky stejné autorky:

Eliška andílek  (pro děti od 6 let)

Viktor a případ zmizelého psa  (pro děti od 8 let)

Hra o sen  (pro děti od 10 let)


Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461