Česká zima

Vyprodáno

Autoři: studenti ateliéru Mediální a didaktická ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara pod pedagogickým vedením Renáty Fučíkové

Nakladatelství: Albatros

Rok vydání: 2018


Počet stran: 112

Váha: 0,79 kg


Pro sportovní holky a kluky od 9 let

249,00 Kč

Česká sportovní zima je plná osobností a příběhů. Naši sportovci toho na lyžích i na bruslích dokázali mnoho a nesmazatelně se zapsali do historie zimních sportů. Připomeňte si některé z nich v naší velké výpravné knize. 

Historie nejznámějších sportů, osobnosti jako Jiří Raška, Tomáš Verner nebo Josef Rakoncaj. Kniha vychází u příležitosti zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. 

Kniha vznikla v olympijském roce 2018 jako pocta českým sportovců. Vytvořili ji studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara pod pedagogickým vedením Renáty Fučíkové.


Náš komentář:

Tahle kniha není encyklopedie, ale dívá se na zimní sporty ze všech stran. Česká zima je mistrovství světa v ledním hokeji, ale pro někoho to může být i sáňkování na rohačkách za chalupou. 

Dozvíme se tu prvopočátky bruslení bez zbytečných detailů, o hokejových mistrovstvích (nechybí nájezdy v Naganu), historii lyžování, přečteme si příběh Hanče a Vrbaty, projedeme si Jizerskou padesátku, samozřejmě biatlon a ani Gabriela Koukalová nesmí chybět, se zatajeným dechem sledujeme Jiřího Rašku, jak letí vzduchem, přečteme si něco o Královně bílé stopy - Šárce Strachové a ani na snowboarding a akrobatické lyžování není zapomenuto. Jsou tu zastoupeni i horolezci a kraslobruslaři. A kromě toho se jen tak můžete projít sněhem přes horské boudy.

To všechno podtrhují různorodé a vydařené ilustrace několika mladých autorů z výše uvedené fakulty.

A aby toho nebylo málo - v knize je i prostor pro vaši kreativitu - můžete si např. z papíru vytvořit postavičku Dominika Haška, postavit hokejisty na "ledovou" plochu z papíru, zahrát pexeso nebo karty.


Jiné knížky z dílny Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni:

pozdě bycha honiti (pro děti od 10 let)

Dobrých 100 Nejlepší okamžiky 100 let republiky (pro děti od 10 let a dospěláky)

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila? 

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461