Co musejí morčata

Vyprodáno

Autor: Klára Pondělíčková

Ilustrace: Andrea Tachezy

Nakladatelství: Běžíliška

Rok vydání: 2021


Počet stran: 64

Váha: 0,3 kg


Pro holky a kluky od 6 let     

132,00 Kč

Tamhle jsou ti tři. Morče Eda, morče Hugo a morče Róza. Zkoumají díru v zemi za pařezem. Zase něco chystají. Nedají si pokoj. Jsou totiž jiná než ostatní morčata. Zatímco podle jejich maminek, tatínků a babiček je morče milé, hodné, hloupé a bojácné zvířátko s hladkou srstí, Eda je chytrý, Hugo statečný a Róza je obojí. Potkali se jednoho dne v rohu ohrádky a stali se přáteli. 

Po plyšovém medvídkovi z knížky Něco ti povím, Johane si Klára Pondělíčková opět společně s ilustrátorkou Andreou Tachezy troufla na živé hlodavce. A zatímco plyšový Johan nechodil ven, protože kdyby pršelo, tak by se nacucal, morčata díky dešti dokázala promyslet, co všechno budou potřebovat na dobrodružnou výpravu po stopách šelmy, o které se do té doby mezi morčaty jen vyprávěly děsivé příběhy.

Náš komentář:

Milý a velice čtivý příběh.

Morčata se stanou na cestě za dobrodružstvím například horolezci. Tady Hugo vtipně prohlásí: "Když morče chce, proč by nemohlo být horolezec?" A tak tři kamarádi vzali stébla trávy, svázali je a... byli horolezci. Jiný den jim plán překazí déšť, a tak vymyslí nový plán. Je milé číst, jak je v dobrodružství nic nezastaví. 

Moc hezká je kapitola Dobrodruzi, kde jdou morčata krajinou a vyhlížejí dobrodružství. Přitom jeden po druhém říkají, co to dobrodružství je. Jeden říká: "Vždycky při něm buší srdce." Druhý na to: "Dobrodružství je nejlepší, když je při něm někdo s tebou." Třetí k tomu přidá: "A něco se při něm objeví. Moře, diamanty nebo nové souhvězdí." 

Slova jsou krátká, věty jsou krátké, kapitoly jsou krátké - perfektní pro začínající čtenáře.


Další knížky z nakladatelství Běžíliška:

Když dá husa huse pusu (básničky - pro děti od 3 let)

Hravocesta (pro děti od 5 let)


Další knížky z edice První čtení:

Johana s dlouhýma nohama - Petra Braunová

Kuba nechce číst - Petra Braunová

Polární pohádka - Daniela Krolupperová

Matylda v první třídě - Pavla Nejezchleba

Mechová víla - Daniela Krolupperová

Šedík a Bubi - Ester Stará

Bubáček a zlobivá závěj - Daniela Krolupperová

Vánoční tramvaj - Daniela Krolupperová

Názory čtenářů:

Petr V. - Se synem (1. třída) jsme četli před spaním, milá knížka, Petříka bavila. Jen trochu škoda, že má měkkou vazbu, trochu jsme poničili desky, ale nevadí, knížka je od toho, aby sloužila. A nám posloužila 9/10 :).

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila? 

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461