Hravocesta

Vyprodáno

Autor: Tereza Vostradovská

Nakladatelství: Běžíliška

Rok vydání: 2021


Počet stran: 60

Váha: 0,5 kg


Pro děti od 5 let

350,00 Kč

Myška si ořezala tužku a s cestovním deníkem vyrazila na cestu. 

A co že si do něj zapisovala? Trasy stěhovavých ptáků, tvary rozvětvených kořínků, čárky za každou padající hvězdu. Ale i smutek z odpadků nebo špinavé vody v potoce. Tak kdo si teď sedne s jejím deníkem do křesla a kdo z něj radši vytrhne jen pár stránek s návodem na sestavení úpravny vody nebo odlévání zvířecích stop, nacpe si je do kapsy a hned tohle všechno poběží vyzkoušet? 

Pokračování přírodovědného vyprávění z knihy Hravouka, tentokrát i s otázkami a stolní hrou na předsádce. 

Myšku najdeš také na tabletech a v počítačích jako aplikaci ke stažení na www.hravouka.cz 

Ale hlavně venku v přírodě!


Náš komentář: 

Tahle knížka je jednoduše krásná. Dětem budou jen jezdit oči po velkoformátové knížce, která je plná líbivých obrázků a užitečných informací. 

Tak třeba se vaše děti mohou dozvědět, jak poznají sever - podle slunce, hvězd a kněžiště kostelů (směřuje skoro vždy na východ). V lese děti poznají, která zvířata v zimě spí a která ne. Také rostliny mají různé způsoby zimování. Můžete si s dětmi podle této knížky vyrobit vlhkoměr z šišky nebo větroměr. Můžete pozorovat, jak se na jaře probouzí kytičky a vítat ptáky, kteří se k nám vracejí. Také se děti dozví, jak si mohou udělat odlitek ze sádry různých stop. Kdo by si chtěl pouštět lodičku na vodě, myška vám poradí postup.

Bezva je, že se děti dozví, jak žijí zvířata v noci, když ony spinkají. Kterému hmyzu se přezdívá svatojánský brouček? Jak se netopýři orientují ve tmě?

Myška je šikovná cestovatelka a ke konci se dostává do svého cíle - do města. Chce se napít vody, ale voda je tu špinavá. A tak si žíznivá myška sestrojí vlastní cestovní verzi úpravy vody. Víte děti, jak na to? Když například vyhodíte slupku od pomeranče, dozvíte se tu, jak dlouho se bude rozkládat. Měsíc, rok, dva roky? 

Tahle knížka učí děti milovat přírodu a vnímat ji, přičemž zároveň potěší oči i duši. 


Další knížky z nakladatelství Běžíliška:

Když dá husa huse pusu - Robin Král (básničky - pro děti od 3 let)

Co musejí morčata - Klára Pondělíčková (pro začínající čtenáře od 6 let)


Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila? 

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461