Klub divných dětí

Vyprodáno

Autorka: Petra Soukupová

Ilustrátorka: Nikola Logosová

Nakladatelství: Host

Rok vydání: 2019


Počet stran: 216

Váha: 0,625 kg


Pro holky a kluky od 12 let

399,00 Kč

Desetiletá Mila má ráda zvířata - zvlášť hmyz a ze všeho nejvíc pavouky. Taky se umí "ztratit ze světa". Když se na něco soustředí, všechno ostatní pro ni přestane existovat. Petr chodí do čtvrté třídy, ale vypadá na prvňáka. Umí skvěle kreslit a v noci nemůže spát. Bojí se totiž tmy nebo spíš toho, co se v ní skrývá. A když už usne, zdají se mu hrozné sny. Katka nemá žádné kamarády, připadá si tlustá a ošklivá. Bojí se mluvit s lidmi a šťastná je jenom tehdy, když si čte. Franta má nemocné nohy a musí chodit o berlích. Je naštvaný na své postižení a bývá na lidi zlý. Baví se natáčením videí na YouTube, kterými rád provokuje ostatní. 

Tihle čtyři se náhodou potkají. Na začátku nejsou ani přátelé, spíš divné děti, co spolu tráví čas. Pak ale společně zažijí něco, na co se nezapomíná.

Náš komentář:

Petra Soukupová jednoduše umí psát jazykem dětí. U každého hrdiny volí trochu jiný styl, který krásně podtrhuje jeho charakter a my se do daného hrdiny můžeme vžít. Tohle autorka umí podle mého u jakékoli své knihy. 

Díky této knížce je vidět, jak se někdy špatně chápeme a vnímáme. Stačila by správná komunikace. 


Ostatní knihy pro děti od 12 let

Naprostá šílenost

Já, FINIS

Cílovníci

Transport za věčnost

COM.ensky

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila? 

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461