COM.ensky

Vyprodáno

Autorka: Klára Smolíková

Ilustrace: Lukáš Fibrich

Nakladatelství: Kalich

Rok vydání: 2021


Počet stran: 172

Váha: 0,2 kg


Pro děti od 12 let

249,00 Kč

Patnáctiletá Kristýna se touží stát herečkou a odejít z Přerova. A překvapivě se zdá, že tento sen má na dosah. Jenže všechny plány zhatí nečekaná epidemie

Ve vypjaté atmosféře protiepidemických opatření se lidé mění. Pokud se z našich blízkých stanou nepřátelé, nezbývá než přijmout pomocnou ruku od cizích. Cenná rada však může přijít i od Jana Amose Komenského.

Spisovatelka Klára Smolíková (autorka publikací pro děti a mládež, v Kalichu vydala úspěšnou knihu H.U.S.: Hus úplně světovej) se díky komiksům věnovaným Komenskému, které napsala a Lukáš Fibrich nakreslil, během covidové pandemie setkávala se čtenáři. 

Často s holkami a kluky z posledních ročníků základních škol a studenty škol středních porovnávali dramatické události Komenského života, jakými byl mor nebo útěk a hledání azylu, s jejich aktuálními zážitky. V pozadí příběhu COM.ensky jsou vetkány rozhovory o strachu, ztrátě jistot, vykročení do neznáma, nemoci a lidskosti.  


Náš komentář:

Knihu bych doporučila všem dětem, ale i rodičům. Mnohé sny a cesta se mohla dětem, dospívajícím změnit kvůli pandemii a neměli to lehké. 

Je to zajímavý vhled do světa dospívajících, kdy jsou jim nastraženy (doposud) neobvyklé vnější překážky a oni se s nimi musí poprat.


Další publikace autorky Kláry Smolíkové:

S Komenských do komiksu (pro děti od 9 let)


Ostatní knihy pro děti od 12 let:

Klub divných dětí - Petra Soukupová

Naprostá šílenost - Tereza Kopecká a Tomáš Kopecký

Já, FINIS - Václav Dvořák

Cílovníci - Eva Papoušková

Transport za věčnost - František Tichý


Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila? 

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461