Čáslavská

Vyprodáno

Autoři: Jaromír 99, Jan Novák

Nakladatelství: Argo

Rok vydání: 2020


Počet stran: 176

Váha: 0,6 kg


Pro holky a kluky od 12 let     

449,00 Kč

První komiksové zpracování příběhu výjimečné ženy Věry Čáslavské zavede čtenáře do hlavního města Mexika i do léčebny v Bohnicích, na mistrovství světa i do vyšetřoven Státní bezpečnosti. 

Tragédií Věry Čáslavské bylo, že milovala výjimečné muže: svého prvního trenéra Vladimíra Proroka i armádního důstojníka Josefa Odložila, který byl sám držitelem stříbrné medaile z Tokia. První však byl ženatý a druhý se nikdy nevyrovnal se závratnou kariérou své ženy. Po sovětské invazi v roce 1968 odmítla Věra Čáslavská odvolat podpis pod provoláním "2000 slov" a jako držitelka sedmi zlatých olympijských medailí raději šla uklízet činžáky. Tím ale příběh jejího života ani zdaleka neskončil. 


Náš komentář:

Komiks Čáslavská začíná v roce 2020, ale už na třetí stránce se přenese na počátek její kariéry do roku 1964. 

S Věrou Čáslavskou se v této knize čtenář dostane na olympijské hry do Japonska, do Mexika. Čtenář bude Věru Čáslavskou doprovázet i do vyšetřoven státní bezpečnosti, dotkne se tématu domácího násilí a dostane se i do léčebny v Bohnicích

Čtenář pochopí, čím vším si tato neskutečně silná žena prošla, a na kterou český národ může být pyšný. Po sovětské invazi 1968 podepsala "2000 slov" a nikdy svůj podpis neodvolala. 

Mladá generace by na Věru Čáslavskou neměla zapomenout.

Dvojice Jan Novák a Jaromír 99 opravdu umí. Jsem ráda, že se tyto knihy tvoří a mladí i starší čtenáři se tímto zajímavým (a zapamatovatelným) způsobem dozví o významných postavách našeho společenského života.


Ostatní osobnosti (komiks):

Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej

Milada Horáková

Štefánik

Kdo z vás tento komiks četl? Líbil se vám/nelíbil? 

Máte k tomuto komiksu otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461