Štefánik

Vyprodáno

Autor: Václav Šlajch, Gabriela Kyselová, Michal Baláž

Ilustrace: Václav Šlajch

Nakladatelství: Labyrint

Rok vydání: 2021


Počet stran: 200 

Váha: 0,9 kg


Pro holky a kluky od 12 let     

495,00 Kč

Komiksový román o muži mnoha tváří. Která z nich je ta pravá? Všechny, nebo žádná? Muž velkých gest a malicherných slabostí. Zábavný, společenský, osamělý, ambiciózní, nepochopený. Kariérista, svůdce, fanfarón i Don Quijote. Příběh o maskách, které nosíme, a o (ne)možnosti jeden druhého skutečně poznat. 

Milan Rastislav Štefánik (1880-1919) byl politik, generál, astronom, vědec, světoobčan a především dobrodruh. Možná nejoriginálnější osobnost moderních československých dějin. Několik let po Štefánikově předčasné smrti se po jeho stopách vydává sochař Bohumil Kafka. Pátrá po tom, kým Štefánik doopravdy byl v očích své rodiny, přátel, kolegů i milenek. Jenže každé setkání narušuje zažitý obraz této osobnosti, kterou by měl Kafka v monumentálním pomníku zvěčnit.


Náš komentář:

V poslední době vychází hodně komiksů o životě českých osobností a tento určitě stojí za pozornost. Kresby jsou krásně přehledné, čtenář se v nich dobře orientuje, děj plyne. 

Tahle komiksová kniha by mohla skvěle fungovat při školní výuce historie a pro starší děti, které zajímá historie. Je to určitě výborná šance, jak tuto osobnost našich dějin poznat a pochopit.


Ostatní osobnosti (komiks):

Milada Horáková

Čáslavská

Zátopek... když nemůžeš, tak přidej!

Kdo z vás tento komiks četl? Líbil se vám?

Máte k tomuto komiksu otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461