S Komenským do komiksu

Vyprodáno

Autorka: Klára Smolíková

Ilustrace: Lukáš Fibrich

Nakladatelství: Portál

Rok vydání: 2020


Počet stran: 144

Váha: 1 kg


Pro holky a kluky od 9 let     

379,00 Kč
Na únikovou hru se Filipa těšila. Vybrala si ji na oslavu narozenin a ten nápad spolužáky nadchnul. Dokonce i Vavřinec, řečený Vávra, pozvání přijal. Nejsou ve třídě kdovíjaká parta. Ani učitelé u nich neučí rádi.


Filipa předem nezkoumala, proč se hra jmenuje "Cesta z labyrintu". Vlastně jí bylo jedno, jakou únikovku si zahrají, pro všechny to byla premiéra. Dostat se z lodní kajuty ještě šlo, ale další místnosti jsou těžší a těžší, a ne každá nápověda jim pomáhá. Hráči mají podezření, že se hra chová jako živá. Nebo se do ní tak zabrali?

Postupně parta zjišťuje, že kromě nalezení klíčů se jim s každou místností otevírají průhledy do života podivného muže v černém, který snad nikdy nespí a neustále má hlavu plnou plánů. Největší hádankou, jejíž rozluštění je klíčem k cestě ven, je totiž sám Jan Amos Komenský. Uniknou z jeho labyrintu?

Příběh Filipy a jejích spolužáků se odehrává během jediného dne stráveného únikovou hrou. Pátrání v jednotlivých místnostech však není završeno jen vyřešením hádanky a nalezením klíče, ale také komiksovým příběhem ze života Jana Amose Komenského.

Střídá se tu příběh Filipy a spolužáků s fakty o Komenském, komiksovou stránkou o životě Komenského, barevnou dvoustránkou s přehlednými mapami a fakty, a to vše proloženo úkoly a hádankami.

Klára Smolíková je spisovatelka a lektorka vzdělávacích seminářů pro děti, studenty, pedagogy či knihovníky.


Náš komentář:

Pokud se budete učit o Komenském ve třídě nebo chcete, aby se vaše děti dozvěděly o "učiteli národů" velice zajímavou formou, neváhejte! 


Kniha byla ocenana Zlatou stuhou 2021 v kategorii literatura faktu pro děti a mládež! 


Jiná kniha Kláry Smolíkové:

COM.ensky (pro děti od 12 let)Další knížky do čtenářských školních dílen nebo pro kreativní rodinné posezení nad knížkou

Čapek & Čapek Hravě světem velkých umělců Josefa a Karla - Monika Švec Sybolová, Karin Vrátná Militká

Kniha na výlety - Joachim Dvořák

Příručka malého novináře - Michaela Vetešková

Příběhostroj - René Nekuda

ABCZ aneb H jako Havel - Denisa Šedivá


Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461