Můj stát Putování za českými prezidenty

Vyprodáno

Autor: Martin Velíšek

Ilustrace: Milan Starý

Nakladatelství: Pikola

Rok vydání: 2019


Počet stran: 168

Váha: 0,6 kg


Pro kluky a holky od 7 let     

199,00 Kč

Kolik měla naše republika prezidentů? Kým byli? Jaký význam měli a mají pro náš stát? Seznam se se všemi prezidenty naší republiky od prvního prezidenta T. G. Masaryka až po současnou hlavu státu Miloše Zemana. Poznej moderní české dějiny z pohledu osobností, které stály v čele našeho státu, a rozšiř své znalosti o zajímavosti, které v učebnicích často nenajdeš. 


Náš komentář:

V této knížce se seznámíte se všemi dosavadními (11) československými a českými prezidenty. Kdo byl první a kdo poslední? Asi víte nebo alespoň tušíte. Ale kdo byl mezi nimi? A jací byli, co je bavilo dělat, co dokázali a jaké historické události se staly za jejich prezidentování?

Tak třeba, děti, věděly jste, že za prezidenta T. G. Masaryka se učitelky ještě nesměly vdávat? Že prezident Edvard Beneš cestoval za války do exilu s falešným pasem? Že za prezidenta Emila Háchy německé vojsko obsadilo naši republiku? Už vám někdo říkal, že Klement Gottwald obvinil západní země v čele s USA, že k nám vysazují brouka mandelinku bramborovou? Tušíte, za jakého prezidenta se vyměnily peníze za nové? Slyšeli jste už o tom, že se Československo rozdělilo za Václava Havla

Víte, že Česká republika je spolu se Slovenskem a Estonskem jedinou evropskou zemí, kde se na známkách objevují prezidenti? Věděly jste, že ....?

... Výborné do výuky, ale i na pročítání doma.


Ze stejné edice:

Můj stát Putování s českým lvem za sedmi státními symboly

Můj stát Putování za českými patrony


Další publikace s českými osobnostmi:

Hrdinky - Renáta Fučíková, Lenka Křížová, Kateřina Tučková a kol.

Odvážné sny - Daniel Storch (doporučujeme!)

Čapek a Čapek - Monika Švec Sybolová, Karin Vrátná Militká


Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461