Odvážné sny

Vyprodáno

Autor: Daniel Storch

Ilustrátorky: Alžběta Burešová, Mariana Francová a Kristýna Košutová

Nakladatelství: PRESCO GROUP

Rok vydání: 2019


Počet stran: 132

Váha: 0,66 kg


Pro zvídavé holky a kluky od 8 let

379,00 Kč

K čemu jsou dobré odvážné sny? Inu, kdo má trochu kuráže, dokáže je proměnit ve velké věci a činy! Že se dá snít jen po večerech, když se zhasne lampička a peřinu si přitáhneš pod bradu? A nechceš to s námi zkusit jinak? Odhalíme ti jedno velké tajemství. Jestli něco dětská hlavinka doopravdy dokáže, pak odpalovat ohňostroje plné fantazie. Snít můžeš s otevřenýma očima, klidně v pravé poledne, kdekoli a kdykoli se ti zachce. 

A k čemu že je takové snění dobré? Inu, kdo má trochu kuráže a fištrónu, dokáže své sny jednoho dne proměnit ve velké věci a činy. Nevěříš? Pak se ti dostala do rukou ta nejlepší knížka! Lidé, o nichž si v ní budeme vyprávět, toho totiž dokázali opravdu hodně. A na počátku všeho stály právě jejich odvážné sny. 

Přijmi naše pozvání mezi třicítku pozoruhodných osobností české země. Dámy a pánové, které ti představíme, vynikli v nejrůznějších odvětvích lidských činností. Někteří z nich vládli vědě, jiní sportu či umění, a to v rozličných etapách 20. a 21. století

Některé můžeš klidně potkat na ulici, zatímco za jiné už dnes hovoří jejich odkaz. A byly to jejich sny, které v nich zažehly ohníček nadšení, jenž je nakonec dovedl až na vrchol. Hezky se u poznávání odvážných snílků bav. A nezapomeň na úkoly, které jsme pro tebe připravili. I jejich zásluhou se dozvíš mnoho nového a zajímavého. Jednou možná i o tobě uslyší celý svět! 


Náš komentář:

Tuhle knížku mám vysloveně ráda. Nenásilným způsobem se děti dozví, jak si dané osobnosti šly za svým snem, aniž by je autor nějak glorifikoval. Ukazuje, že každý si může jít za svým snem, ať už je jakýkoli.

Krásně se střídá text, citace, obrázky, úkoly, je to pestré a zajímavé.


Ostatní knihy s tématem české osobnosti:

Můj stát Putování za prezidenty (pro děti od 7 let)

Čapek & Čapek (pro děti od 8 let) 

Můj stát Putování za českými patrony (pro děti od 10 let)

Hrdinky (pro děti od 12 let)


Komiksově ztvárněné osobnosti (pro děti od 12 let):

Zátopek... když nemůžeš, tak přidej! - Jan Novák

Čáslavská - Jan Novák

Milada Horáková - Zdeněk Ležák

Štefánik - Václav Šlajch

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám/nelíbila? 

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461