Blíží se první den prázdnin a s ním velká zkouška. Dva nejmladší členové party, Krisa a Prcek, mají prokázat, že je na ně spoleh. Když to zvládnou, stanou se konečně součástí Gangu. A hlavně - bude jim svěřeno velké tajemství. Oba jsou na zkoušku dobře připraveni. Jenže v poslední den školy se v parku setkají s podivnou postavou a události naberou úplně jiný směr. A tak se musí vydat na dobrodružnou cestu, během níž se utkají s nástrahami neznámé země i těmi, které mají v sobě. Podaří se jim přemoci temnotu?


Náš komentář:

Napínavý fantasy román ze součastnosti, který by dnešní náctileté mohl zaujmout.

Chytrá kompozice, zajímavý vývoj postav. Někdy trochu vulgárnější výrazy, ale to patří k realitě. Prostoru pro dialog s dětmi je tu hodně, ať už rodič dítě, ale i při společné četbě v rámci výuky.

V jednom podcastu jsem poslouchala rozhovor s Joachimem Dvořákem z nakladatelství Labyrint, který je touto knížkou nadšený a říká o ní, že je to tlustá knížka, příběh, spíš pro dívky než pro kluky, ale velmi dobře napsaný. Podotkl, že už dlouho nedostali tak dobře napsaný rukopis. V nakladatelství Labyrint je spousta výtečných knížek, ale je pravda, že tahle je opravdu něčím pro současné dětské čtenáře zajímavější.

Nominace na cenu Magnesia Litera v kategorii Nejlepší kniha roku pro děti a mládež.


Podobné dobrodružné příběhy

Prašina 1 - Vojtěch Matocha

Prašina 2 Černý merkurit - Vojtěch Matocha

Prašina 3 Bílá komnata - Vojtěch Matocha

Hra o sen - Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková

Chata v jezerní kotlině - Jaroslav Foglar

Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar

Ve staré cihelně se svítí - Petr Hugo Šlik

Po stopách ztraceného syna - Petr Hugo Šlik

Záhada dračího klíče - Petr Hugo Šlik

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461