Albatros udělil výroční ceny, do síně slávy vstoupila Renáta Fučíková

26.04.2024

Cenu za významný přínos v oblasti literatury pro děti a mládež nakladatelství Albatros, které slaví 75. výročí svého založení, získala ilustrátorka Renáta Fučíková. Znáte některé z jejích knížek?

Renáta Fučíková / Albatros - síň slávy
Renáta Fučíková / Albatros - síň slávy

Renáta Fučíková je významná autorka knižních ilustrací, kreseb a návrhů poštovních známek mimo jiné postupně převyprávěla hry Williama Shakespeara, Moliéra a Antona Pavloviče Čechova tak, aby si je čtenáři mohli lépe zařadit do dobových souvislostí. Přitom použila soudobé prostředky včetně komiksu, přitažlivé pro děti i rodiče.  

Renátu Fučíkovou jsem měla možnost osobně poznat, byla několikrát na návštěvě v české škole T.G. Masaryka v Chicagu a bylo to navýsost inspirativní setkání.

Zde jsou odkazy na její knížky, které mám v nabídce:

HRDINKY Příběhy významných českých žen

Dobrých 100 Nejlepší okamžiky sta let republiky

Dobrých 100 Vědomostní hry s kartami


Renáta Fučíková v roce 2016 přijala nabídku působit na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v ateliéru Mediální a didaktická ilustrace. Od roku 2019 je vedoucí ateliéru Didaktická ilustrace. 

Absolventi z tohoto ateliéru vytváří naprosto jedinečné a originální knížky, které mohu jen doporučit. Jde například o knihu:

Česká zima

Pozdě bycha honiti

Velký příběh Velké pardubické


https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461