Péťova báječná dobrodružství

Vyprodáno

Autor: Miroslava Salajková

Ilustrace: Ivona Knechtlová

Nakladatelství: Kazda

Rok vydání: 2023

Počet stran: 112

Váha: 0,4 kg

Pro kluky a holky od 8 let 

356,00 Kč

Příběhy Péti a jeho spolužáků z mezinárodní školy v Portugalsku vás zavedou na dobrodružný školní výlet na Azorské ostrovy pod vedením pana Scotta. Děti poznají jedinečnost zdejší přírody, ochutnají místní speciality a na lodi se vydají za delfíny a kosatkami. 

O nečekané situace ale není nouze ani ve škole - jednou zachraňují opuštěného pejska, podruhé zraněnou poštolku. Školní rok zakončí velkolepou slavností a třeba se Péťovi nakonec splní i jeho největší přání... 

Kniha je inspirována zážitky autorky Miroslavy Salajkové a jejího syna a příběhy doprovázejí půvabné ilustrace Ivony Knechtlové.

Můj komentář

Kdo zná první díl příběhu a Péťovy zážitky se mu líbily, tak dávám ruku do ohně za to, že bude z tohoho dílu nadšený. Mně se tento díl líbil ještě o mnoho více.

Velice šikovně jsou tu podané informace o Portugalsku - například se dozvíte o tom, co je to slavnost svatého Jana a proč si lidé při něm poklepávají plastovými kladívky po hlavě. Naprosto mě chytly kapitoly o Azorských ostrovech. Velmi chytře podané informace obalené poutavými dětskými příběhy. Děti určitě zaujmou kapitoly o zachraňování pejska. 

Knížka poučná, poutavá a rozmanitost třídy, kdy spolužáci jsou ze všech možných koutů světa, tomu všemu dává netradiční podobu.

Druhý díl se dá číst i bez znalosti prvního dílu, ale pokud máte možnost si před čtením pořídit i první díl, o to bude zážitek asi lepší.


První díl:

Báječná škola pana Scotta


Jiné knížky s příběhy dětí:

My rybáři z Lužnice - Viktor Mastník

Kluk a pes - Ivona Březinová

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461