Jak BRATŘI BAŤOVÉ obouvali svět

Vyprodáno

Autor: Markéta Pilátová

Ilustrace: Ivona Knechtlová

Nakladatelství: Nadační fond J.A. Bati

Rok vydání: 2020

Počet stran: 62

Váha: 0,3 kg

Pro kluky a holky od 7 let  

359,00 Kč

Firma bratří Baťů, jedna z největších v předválečné Evropě má za sebou napínavý příběh, který by každé české i slovenské dítě mělo znát. Bratři Baťové nejen obouvali tehdejší svět, ale za každých okolností se snažili originálně přemýšlet. Chtěli, aby se každý Čech a Slovák dokázal uplatnit nejen doma, ale všude ve světě.

Šlo jim o to, aby lidé neměli strach snít a uskutečnňovat velké sny. Jejich příběh, to je dobroduržná výprava, na níž se žádný malý čtenář nebude nudit.


Můj komentář:

"Tomáš byl muž s velkýma rukama, velkým srdcem a ještě většími plány. Narodil se ale hodně dávno, přesně v roce 1876. A tehdy bylo úplně běžné mít jedny nebo dvoje boty na několik desítek let a nebyly jenom pro jednoho člena rodiny. Často se dědily, neustále opravovaly a dokonce dávaly do výbavy novomanželům. Představte si, že by si vaše boty půjčoval váš bratr a po něm ještě třeba úplně nejmladší bratr a pak by je jako věno dostala vaše sestra. Zkrátka mít boty byla velká výhra a bohatství. ...."

A naše bohatství bylo mít ve Zlíně švece a později i podnikatele Tomáše Baťu

Vřelé vyprávění o tom, jak Tomáš Baťa vybudoval se svým bratrem Antonínem velikou firmu, kde vyráběli 2 250 párů "baťovek" denně. 

Jak pro Baťu byla důležitá reklama? Co jsou polobotky? Co byla "velká ševcovská revoluce"? Kde všude se na začátku 20. století prodávali jejich boty? Jaký byl jeho mladší bratr Jan Antonín Baťa? Co vybudoval v Jižní Americe?

Když si toto všechno pozorně přečtete, otevře se vám jeden svět úspěšného snílka, který však neskončil u snů, před sto lety totiž vyráběl až 60 milionů párů bot ročně. Wow...

Kupte si knížku, přečtěte si ji a až si s maminkou nebo tatínkem půjdete pak koupit boty k Baťovi, můžete jim o tom příběhu povyprávět. 

Knížka je ještě zvláštní tím, že je oboustranná - z druhé strany je vyprávění ve slovenštině "Ako BRATIA BAŤOVCI obúvali svet".

Příběh doprovází velice líbilé ilustrace oblíbené ilustrátorky Ivony Knechtlové.


Jiné knížky Markéty Pilátové:

Veverka z Vamberka - pro děti od 3+

Bába Bedla - pro děti od 9+

Četli jste tuto knížku? Líbila se vám?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461