Báječná škola pana Scotta

Vyprodáno

Autor: Miroslava Salajková

Ilustrace: Ivona Knechtlová

Nakladatelství: Kazda

Rok vydání: 2020

Počet stran: 128

Váha: 0,5 kg

Pro kluky a holky od 8 let  

369,00 Kč

Šestiletý Péťa jde poprvé do školy. S rodiči se z Česka přestěhoval do Portugalska, a tak na něj čekají spolužáci z celého světa. 

Jak to zvládne, když neumí ani slovo anglicky? Najde sit u kamarády? Budou si rozumět? Jeho pochybnosti se rozplynou hned první den, kdy pochopí, že tahle malá mezinárodní škola je prostě báječná.

Autorka čerpala ze svých vlastních zkušeností, kdy mezinárodní školu v Portugalsku navštěvoval její syn. Nikdy nezapomene na vlídnost Mr. Scotta.


Můj komentář:

Báječná škola .... je báječná knížka. Jedna z mála knížek, která pojednává o tom, jak se děti musí vyrovnat se skutečností stěhování do cizí země, aklimatizovat se v nové škole, zvykat si na nový styl života, nové prostředí.

Příběhy jsou zábavné, krátké, čtenář se těší na další kapitolu. Trochu mi však přijde jazyk až moc barvitý a pestrý na to, že vychází z úst šestiletého kluka. Každopádně se tím krásně obohatí čeština, ale je to spíše pro zdatněšjí čtenáře, nebo pro předčítání. Šestileté a sedmileté děti by to samy asi neučetly.

Ilustrátorku Ivonu Knechtlovou asi netřeba představovat, její obrázky jsou líbilé a líbezné, děti je mají obecně velice rády.

Každopádně knížka, která se vymyká průměru svým tématem a působivým vyprávěním.

Doporučuju. A pro děti, které "se musí" potýkát se stěhováním do zahraničí nebo pobýváním v zahraničí bych to dala jako "povinnou četbu" :), kterou budou mít ale rády.

Kdo z vás tuto knížku četl? Líbila se vám?

Máte k této knížce otázku? Zeptejte se.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086301356461